CC Krem Nedir?

Geçtiğimiz yıllarda birçok kozmetik markası tarafından piyasaya çıkarılan BB kremlerini (Blemish Balm) duymayan, kullanmayan kalmamıştır herhalde.  Tüm cilt problemlerini kontrol altına almaya yardımcı olan ve popülerliğini bir hayli sürdüren BB kremlerinin ardından şimdi de hayatımıza CC krem girdi. CC krem nedir ne değildir diye merak edenler bu yazı sizin için !

CC Krem nedir?

Açılımı Color Correcting olan CC krem, ”renk düzgünleştirici” anlamına geliyor. BB kremlerin daha da geliştirilmiş hali olan CC kremler, cildinize bakım yapmanın ve doğal bir parlaklık vermenin yanında uzun süre düzenli kullanıldığında cilt lekelerini ve renk eşitsizliklerini de ortadan kaldırıyor. Yani lekelere veda ederken cildiniz de hafiflemiş oluyor. 

Peki ya bir öncekinden yani BB kremden farkı nedir?

İki kremin arasındaki en büyük fark, CC kremin daha hafif yapıda olmasıdır. Ayrıca BB kremden daha besleyici ve yararlı bir içeriğe sahip ve kapatıcılığı daha etkili.  Cildi nemlendiren ve aynı zamanda da lekeleri kapatmaya yardımcı olan CC kremler, yapısında bulunan yüksek SPF koruması ile güneşin zararlı ışınlarına karşın cildlere etkin bir koruma sağlıyor.

Hangi cilt tipleri tercih etmeli?

Yağlı yada hassas ciltler korkusuzca CC kremleri tercih edebilirler. Çünkü yağlı ciltler için BB krem kullanımı negatif etkilere sebep olabiliyordu. Ancak CC Kremler hafif formülleriyle yağlı cilt tipine sahip olanların da rahatlıkla kullanabileceği bir ürün. 

Nerede bulunur?

Şu anda CC krem üreten markalar arasında Chanel, Clinique, Olay , Diadermine, Nivea, Pure Beauty, Flormar, Avon ve Rachel K bulunuyor. Watsons ve Gratis gibi mağazalarda bu markaların CC kremlerine sahip olabilirsiniz. Eminiz ki CC kremler de BB kremler gibi kısa bir süre içinde popüleritesini arttıracak. Siz ne dersiniz?

Chanel CC krem

Chanel CC krem

Clinique CC krem

Clinique CC krem

Olay CC krem

Olay CC krem

Diadermine CC krem

Diadermine CC krem

Nivea CC krem

Nivea CC krem

Pure Beauty CC krem

Pure Beauty CC krem

Modanın Kalbi Aşk Moda Alışveriş

Modanın Kalbi – Aşk Moda Alışveriş

1 Yorum CC Krem Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir